top of page
Klinik Psikolog Didem Çengel

DİDEM ÇENGEL

KLİNİK PSİKOLOG     

CO-PSİKODRAMATİST

TELEFON

+90 553-456-3507

Email:

ADRES :

19 Mayıs, Şemsettin Günaltay Cd. Çamlı Apartmanı No :101 Kat :1 Daire : 3, 34738 Kadıköy/İstanbul

Date of Birth:

EYLÜL 15, 1991

HAKKIMDA

Klinik Psikolog Didem Çengel 2016 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinden çift anadal yaparak mezun olmuştur. 2021 yılında ‘Üniversite Öğrencilerinin Romantik İlişkilerinde Flört Şiddetine Yönelik Tutum, Bağlanma Stili ve Toplumsal Cinsiyet Rolleri Arasındaki İlişkide, Öz Şefkatin Aracı Rolünün İncelenmesi’ tez çalışması ile Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamlamıştırLisans eğitimi sırasında toplumsal cinsiyet topluluğu kuruculuğunda, cinsiyet ve cinsellikler, kadınlık, erkeklik, eril ve dişil performans, beden, travma, şiddet, istismar ve postmodernite alanlarında çalışmalarını yürüttü.
Lisans eğitimi sırasında, yaratıcı drama ve dans ve hareket terapisi gibi grup terapileri eğitimleri almıştır.
2015 yılında çözüm odaklı terapi eğitimini tamamlamıştır.
Pedagojik formasyon eğitimini 2016’da tamamlayan Didem Çengel; 2016-2018 yılları arasında; ergenlik çağında bulunan çocuklarla okul çağı problemleri, ergenlik, akran zorbalığı, sınav stresi, ergenlerde romantik ilişkiler, gelecek kaygısı ve kimlik inşa süreçleri ile ilgili konularla çalışmalarını özel bir okulda yürüttü. Aileler ile ebeveyn danışmanlığı ve aile yaşam döngüsü, ebeveyn çocuk iletişimi ve ebeveyn çocuk bağlanması gibi konularla çalışmalarını yürütebilmek amacıyla 2017 senesinde Marmara Üniversitesi Aile danışmanlığı eğitimini tamamladı. Evlilik öncesi, evlilik süreci ve aile içi ilişkiler, çatışmalar ve iletişim konularıyla ilgili çiftlerle çalışmalarına devam etmektedir.


2017 yılında Beck Yönelimli Kognitif Terapi (BDT) eğitimini tamamladı. 2018 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek lisans programına kabul edildi. Yüksek lisans sürecinde Yard. Doç. Dr. Özlem Gokmoğol'dan Travma Psikoterapisi eğitimini tamamladı.

2023 Yılında Okan Üniversitesi Doktora Programına Başlamıştır.


Aynı yıl Mindfulness Institute’de Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaya başladı ve Mindfulness Temelli Eğitimler almaya başladı. Mindfulness Temelli Stres Azaltma, Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi, Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam, Bireysel Terapide Mindfulness Becerileri, Çocuklar ve Ergenlerde Mindfulness eğitimlerine dahil olarak, eğitimlerin koordinatörlüğünü gerçekleştirdi.

2020 yılında online olarak Transaksiyonel Analiz eğitimi workshop programına katılmıştır.

2021 Nisan ayında Okan Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Çengel, ergen, yetişkin ve çift terapisi alanında çalışma yapmaktadır. Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi üyesidir. Şu anda psikodrama ve sanat terapisi eğitimlerine devam etmektedir.

DENEYİMLER

PSİKOLOJİ LİSANS 2016

SOSYOLOJİ LİSANS 2015

YÜKSESK LİSANS 

DOKTORA

KURUM

  • Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü

  • Okan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü

  • Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans

  • Okan Üniversitesi Doktora ( Devam etmekte )

  • Psikodramind Akademi Kurucu

İLGİ ALANLAR
İLGİ ALANLAR

İLETİŞİM

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn

Psikodramind Akademi

bottom of page