top of page

HAKKIMIZDA

Her sabah uyandığınızda tüm dünyaya kafa tutabilecek gibi hissettiğinizi hayal edin. Ne kadar mükemmel bir duygu değil mi? 2023 yılında, İstanbul genelindeki danışanlarıma hayatın getirdiği en büyük zorluklar ve sıkıntılar karşısında yol göstermek için merkezimin kapılarını açtım. Bu amaçla ekibimizle beraber çeşitli danışmanlık ve psikoloji hizmetleri sunuyoruz.

Hayatın çok zorlaştığı zamanlar olur, bazen profesyonel bir Psikolog yardımı almanın faydası olabilir. Sağlığınız benim ve ekibimiz için çok önemli; yaşamdan keyif almanız ve en travmatik durumlarla dahi baş edebilmeniz için ihtiyacınız olan tüm araçları siz danışanlarımıza sağlıyoruz.

KURUCU

Klinik Psikolog Didem Çengel

 DİDEM ÇENGEL

KLİNİK PSİKOLOG

Klinik Psikolog Didem Çengel 2016 yılında Okan Üniversitesi Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinden tam burslu çift anadal yaparak mezun olmuştur.

Lisans eğitimi sırasında toplumsal cinsiyet topluluğu kuruculuğunda, cinsiyet ve cinsellikler, kadınlık, erkeklik, eril ve dişil performans, beden, travma, şiddet, istismar ve postmodernite alanlarında çalışmalarını yürüttü.

Lisans eğitimi sırasında, yaratıcı drama ve dans ve hareket terapisi gibi grup terapileri eğitimleri almıştır.

2015 yılında çözüm odaklı terapi eğitimini tamamlamıştır.

 

Pedagojik formasyon eğitimini 2016’da tamamlayan Didem Çengel; 2016-2018 yılları arasında; ergenlik çağında bulunan çocuklarla okul çağı problemleri, ergenlik, akran zorbalığı, sınav stresi, ergenlerde romantik ilişkiler, gelecek kaygısı ve kimlik inşa süreçleri ile ilgili konularla çalışmalarını özel bir okulda yürüttü. Aileler ile ebeveyn danışmanlığı ve aile yaşam döngüsü, ebeveyn çocuk iletişimi ve ebeveyn çocuk bağlanması gibi konularla çalışmalarını yürütebilmek amacıyla 2017 senesinde Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı. Evlilik öncesi, evlilik süreci ve aile içi ilişkiler, çatışmalar ve iletişim konularıyla ilgili çiftlerle çalışmalarına devam etmektedir.

2017 yılında Beck Yönelimli Kognitif Terapi (BDT) eğitimini tamamladı. 2018 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek lisans programına kabul edildi. Yüksek lisans sürecinde Yard. Doç. Dr. Özlem Gokmoğol’dan Travma Psikoterapisi eğitimini tamamladı.

 

Aynı yıl Mindfulness Institute’de Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaya başladı ve Mindfulness Temelli Eğitimler almaya başladı. Mindfulness Temelli Stres Azaltma, Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi, Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam, Bireysel Terapide Mindfulness Becerileri, Çocuklar ve Ergenlerde Mindfulness eğitimlerine dahil olarak, eğitimlerin koordinatörlüğünü gerçekleştirdi.

2020 yılında online olarak Transaksiyonel Analiz eğitimi workshop programına katılmıştır.

2021 Nisan ayında Okan Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Çengel, ergen, yetişkin ve çift terapisi alanında çalışmalarını farklı danışmanlık merkezlerinde yürüttü. Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi üyesidir. Şu anda psikodrama ve sanat terapisi eğitimlerine devam etmektedir.

EĞİTİM GEÇMİŞİ

  • Okan Üniversitesi Psikoloji ve Sosyoloji

  • Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı

  • Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji (Yüksek Lisans)

  • Okan Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji (Doktora Programı)

Sertifikalar

.

Psikodramind Akademi

bottom of page