top of page
Merve Nur Sekmen

MERVE NUR SEKMEN

PSİKOLOG

TELEFON

+90 553-456-3507

Email:

ADRES :

19 Mayıs Mahallesi İnönü Caddesi,Günçel apartmanı,  No 67 Kat 2 Daire 7 Erenköy, 34738 Kadıköy/İstanbul

DOĞUM YILI

1999

HAKKIMDA

Psikolog Merve Nur Sekmen Maltepe Üniversitesi’nden 2021 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında SOYAÇ (sokakta yaşayan ve çalışan çocuklar) projesinde yer almış ve çalışan çocukları okula kazandırmada katkı sağlamış, EDMER (Etik Değerler Merkezi Derneği), 14. Dönem Etik Lider Akademisi ELA Programı’nda yer almıştır.

Aynı yıl Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde zorunlu stajını yapmış ve 2021 yılında oyun terapisi eğitimini (süpervizör eşliğinde) tamamlamıştır. 2021 yılında çalışma alanlarının Klinik Değerlendirme ve Vaka Formülasyonu, Panik Bozukluk, Agorafobi, Sosyal Kaygı, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Yaygın Kaygı Bozukluğu ve Depresyon, Yeme Bozukluğu ve Kişilik Bozukluğu olduğu 7 modüllük Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamış, ardından 2022’de Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini tamamlamıştır.

2023 yılında çocuklar için D-2, Burdon, Frankfurter, Metropolitan Okul Olgunluğu, Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Gesell, Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama, Frostig Gelişimsel-Görsel Algı, Catell 2A -Porteus Labirent, Benton Görsel Bellek, Peabody Resim Kelime Eşleştirme ve Good Enough -Kelime Söyleyiş Testi eğitimlerini almıştır. Hemen ardından T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Maltepe Gençlik Merkezi’nin düzenlediği, T.C. Maltepe Kaymakamlığı’nın desteklediği süpervizyon destekli Psikolojik Danışmanlık Uygulama Gönüllü Staj Programı’nda danışan görmüştür. Aynı yıl, farklı dönemde ise yine bakanlığın desteklediği Zümrüdüanka Projesi’nde yer alarak suça sürüklenmiş çocukların topluma kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapmıştır. 

2023 yılında üniversite öğrencilerine gönüllü destek sağlayan Askıda Terapi platformunda terapi desteği sağlamış ve okuyuculara destek sağlamak amacıyla Gönüllü Psikolog platformunda blog yazarlığı yapmış ve şu anda da yapmaya devam etmektedir. Birden fazla online platformda ve danışmanlık merkezlerinde terapi desteği sağlamaya devam etmiş, 2024 yılında da Ebru Şalcıoğlu’ndan BDT Temelli Mindfulness Eğitimini ve MÜSEM’den aile danışmanlığı eğitimini almıştır.

DENEYİMLER

Psikoloji 2021 Lisans

AUZEF 2022

Maltepe Üniversitesi Psikoloji (Lisans)

İstanbul Üniversitesi (AUZEF) Çocuk Gelişimi -devam etmekte- (Lisans)

ALDIĞI EĞİTİMLER

Danışanlarımın kendilerini daha iyi anlamalarını sağlayacak etkili psikoterapi yöntemleri uyguluyorum ve hayatın getirdiği zorluklara karşı yeni tutumlar ve duygular geliştirmeleri için onları teşvik ediyorum. Terapinin sihirli bir hap gibi birdenbire sizi değiştiremeyeceğini unutmayın. Terapi, hem danışanın hem de danışanla ilgilenen kişinin sürece katılımını ve emek vermesini gerektirir. Ancak sonunda, ufak değişiklikler yaparak başarısızlığa sebep olan davranışları terk ederek ve üzüntü, korku ve acı duyguları ile baş ederek hayatınızı değiştirecek sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çocuk oyun

OYUN TERAPİSİ

İyi bir Çocuk Terapisti seçmek eş seçmek gibidir. Başarılı bir ilişkinin kurulmasında kimyaların tutması ve karşılıklı güven esastır.

Boş Sandalyeler

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ (BDT)

Belki moraliniz bozuk ya da kaygılısınız. Belki de bir ilişkinin geleceğine dair şüpheleriniz var ya da hayatınızda olmak istediğiniz yerde değilmişsiniz gibi hissediyorsunuz.

Çocuk Boyama

ÇOCUK TESTLERİ

"Bilgiyi sadece okumakla yetinmeyin, bilginin özüne inen gizemi kavramaya gayret gösterin."

Terapi seansı

KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ

Her ne kadar klişe olsa da bu bir gerçek: İnsan olarak bizi birleştiren şeyler, bizi ayıranlardan çok daha fazla. Hepimiz toplumsal desteğe kökleri derine dayanan bir gereksinim duyuyoruz.

Aile Uyuşmazlık

AİLE DANIŞMANLIĞI

 Aile Danışmanı olarak kendinizi keşfetme yolunda size destek olmak için yanınızdayım.

Çevrimiçi Meditasyon

BDT TEMELLİ MİNDFULNESS

Herkes meditasyon yapabilir! Bazen başlamak meditasyonun en zor kısmıdır. Ancak ben iç yolculuğunuzda size rehberlik etmeye ve sizi olmak istediğiniz yere götürmeye hazırım. 

İLETİŞİM

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn

Psikodramind Akademi

bottom of page